O pracowni lutniczej

W mojej pracowni lutniczej oprócz napraw i korekt kontrabasów można zamówić całkowicie nowe instrumenty robione z sezonowanego naturalnie drewna wysokiej jakości. Wykonuję kontrabasy czterostrunowe z ekspanderem oraz pięciostrunowe, z tylną deką rzeźbioną lub płaską. Model, wielkość, menzura i kolor instrumentu do uzgodnienia przy zamówieniu. Instrumenty charakteryzują się mocnym jedwabistym dźwiękiem i dobrze sprawują się zarówno podczas grania solowego jak i orkiestrowego. Obok kontrabasów akustycznych można również zamówić kontrabas elektryczny  znakomicie nadający się w trasy koncertowe. Na zamówienie wykonuję również gitary jazzowe archtop wzorowane na instrumentach z lat 20-tych XX w. oraz gitary basowe (archtop).
Moich instrumentów używają muzycy z Polski, Norwegii, Niemiec, Portugalii i Szwajcarii.


Kontrabasy akustyczne

Stare kontrabasy przedstawiające wartość historyczną poddawane są generalnemu remontowi, niekiedy rozbierane zupełnie. Wszystkie oryginalne elementy nadające się do pozostawienia (lakier, części drewniane) zostają zachowane, natomiast zniszczone fragmenty są naprawiane lub wymieniane. Finalnie po kapitalnym remoncie instrumenty odzyskują swoje wszystkie walory zarówno muzyczne jak i estetyczne.
Nowe instrumenty wykonywane są z wysokiej klasy drewna lutniczego. Dotychczas opracowane zostały trzy modele kontrabasów i są cały czas udoskonalane. W tej chwili trwają prace nad kolejnym modelem.
Kontrabasy te charakteryzują się bardzo dobrym, mocnym dźwiękiem.
Istnieje możliwość zamówienia kontrabasu według własnych preferencji,
jak np. 5 strunowy. Dodatkowo do każdego 4 strunowego instrumentu można zamówic ekspander przedłużający strunę E.


Kontrabasy elektryczne

Kontrabasy elektryczne powstaly w odpowiedzi na
zapotrzebowanie na istrument latwy w trans-portowaniu. Instrument wykonany jest całkowicie z drewna, korpus z klejonki mahoniowej oraz male pudlo rezonansowe z jaworu. Charakteryzuje się pełnym brzmieniem, praktycznie nie odbiegającym od brzmienia instrumentów akustycznych. Dodatkowo do instrumentu można zamówić ekspander przedłużający strunę E.

Gitary jazzoweElektroakustyczna gitara jazzowa to trzeci typ instumentu powstający w pracowni. Jest wykonany w całości z wysoko- gatunkowego drewna, deka przednia ze świerku, tylna i boczki z jaworu. Obie są rzeźbione tak samo jak w klasycznych instrumentach lutniczych. W części akustycznej instrument nie zawiera żadnych elementów z tworzyw sztucznych lub metalu. Krawędzie boczków wykonane są brazylijskiego drewna używanego do produkcji smyczków. Model gitary w zależności od upodobań może być z wycięciem (cutaway) lub bez.

Archiwum bloga